Prowadząca spotkania: Mika Grochowska

 

Krąg Opowiadaczy to dobrowolna wymiana historii, doświadczeń i opowieści.

 

Krąg opowiadaczy – to miejsce, w którym obce osoby spotykają się by opowiadać i słuchać historie. Spotkanie nie ma zadanego tematu, nie ma również określonej grupy odbiorców, uczestnicy nie zadają sobie pytań, nie prowadzą dyskusji, a na czyjąś opowieść mogą odpowiedzieć swoją. - mówi Mika Grochowska.

Pomysł tworzenia “Kręgu” nawiązuje do podstawowego sposobu przekazywania wiedzy i budowania więzi, wspólnoty jaką jest bezpośrednia wymiana doświadczeń.  W kręgu każdy uczestnik tworzy dzieło-opowieść, jak i jest odbiorcą. Przestrzeń budowana jest wspólnie. Nie ma wykonawcy i publiczności. Symbol kręgu, w którym każdy jego punkt tworzy całość, ma na celu stworzenie przestrzeni dla indywidualnych narracji składających się całościowy opis świata.

 

Jeśli wracasz do domu i nie masz komu opowiedzieć, jak ci minął dzień...

Jeśli nosisz w sobie historię, którą powinien usłyszeć świat...

Jeśli lubisz opowiadać anegdoty i brak ci słuchaczy...

 

Jeśli lubisz słuchać ciekawych opowieści...

Jeśli czerpiesz z doświadczeń innych...

Jeśli inspirują cię historie innych ludzi...

 

Przyjdź i podziel się z innymi swoją historią.

Tu nikt się nie zna. Wszyscy są równi.

Nie ma podziału na publiczność i wykonawcę.

Wystarczy chcieć słuchać lub/i opowiadać.

Stwórz z nami KRĄG OPOWIADACZY.

 

Ruszamy 10.03.2016 r. o godz. 18:00

Kolejne czwartki: 17.03, 24.03, 31.03, 07.04, 14.04, 21.04, 28.04

zawsze o godz. 18:00
 

Monika Grochowska – kuratorka, scenarzystka, reżyserka, producentka teatralna.
Autorka wielu projektów artystycznych i społecznych m. in.: „Retransmisja” – akcja poświęcona starości (nagroda Nocne Marki); „Lirykożercy. Herbert“ – projekt inaugurujący Rok Herbertowski, „Co Złego to my” – instalacja w podziemiach Hotelu Europejskiego oraz jej kontynuacja „Okólnik. Co Złego to my vol. 2” w Bibliotece Ordynacji Krasińskich realizowanych w ramach Festiwalu Niewinni Czarodzieje. Współscenarzystka i producentka spektaklu multimedialnego „Gwiazdy spadają w sierpniu” w reżyserii Marcin Libera prezentowanego w 62. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Współscenarzystka wraz z Hanną Nowak-Radziejowską Festiwalu „4 czerwca. Wyłącz system“ –  stworzonego w 20-stą rocznicę pierwszych wolnych wyborów w Polsce (nagroda Nocne Marki), oraz projektu „Odzyskiwanie. Targówek Fabryczny” – opisanego w albumie Agnieszki Kowalskiej „Warszawa. Architekci, projektanci, aktywiści o swoim mieście.” Kuratorka “Nowych Sytuacji” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego MALTA. W ciągu ostatniej dekady współpracowała tworząc swoje projekty m.in. z TR Warszawa, Teatrem Narodowym, Teatrem Dramatycznym im. G. Holoubka, Nowym Teatrem w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Warszawy, Biblioteką Narodową, Centrum Nauki Kopernik, Domem Spotkań z Historią oraz licznymi organizacjami pozarządowymi. W 2009-2012 właścicielka Bistro na Stalowej, w którym przy jednym stole spotykali się mieszkańcy prawo- i lewobrzeżnej Warszawy.

 

Do poczytania i posłuchania o projekcie: 

http://www.polskieradio.pl/9/327/Artykul/1502227,Krag-opowiadaczy-czeka-na-Twoja-historie

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34861,18754520,krag-opowiadaczy-w-muzeum-woli.html

http://www.polskieradio.pl/9/396/Artykul/1561691,Opowiesc-o-opowiesciach-i-opowiadaniu

http://www.rdc.pl/podcast/wieczor-rdc-krag-opowiadaczy/

http://audycje.tokfm.pl/odcinek/Krag-opowiadaczy-Rozmowa-z-Mika-Grochowska/29358

 

krąg1

 

 

 

KRĄG OPOWIADACZY


10.03 - 28.04